Pieniny

Apartamenty Magia Gór

30 kwietnia 2020

Brak komentarzy

Pieniny to jedne z najpiękniejszych i cieszących się największą popularnością wśród turystów pasm górskich w Polsce. Dla miłośników regionu, ale też dla osób, które dopiero planują tutaj wycieczki przygotowaliśmy listę największych atrakcji, ciekawostek i najpiękniejszych miejsc, które absolutnie warto zobaczyć. Większość z nich jest powszechnie znana, mamy jednak nadzieję, że nawet stali bywalcy znajdą coś zaskakującego wśród przedstawionych przez nas propozycji.
Na liście znajduje się 30 atrakcji z Pienin Właściwych, Małych Pienin i Pienin Spiskich.

Sokolica

Na szczycie Sokolicy, której pionowe skalne ściany opadają wprost do Dunajca rosła chyba najsłynniejsza w Polsce sosenka.  Rosła, ponieważ na początku września 2018 została zniszczona podczas prowadzonej tu akcji ratunkowej. Miejsce stanowiło ulubiony plener fotografów górskich i obowiązkowy cel wycieczek miłośników regionu. Symbolu Pienin już nie ma, ale miejsce warto odwiedzić dla wspaniałego widoku i dla innych rosnących innych okazów na grani – piękne, o niezwykłych kształtach i baaardzo wiekowe sosenki –  najstarsze okazy osiągają wiek ok. 550 lat!

Wąwóz Homole

Wąwóz Homole to głęboki kanion o bardzo stromych ścianach dochodzących do 120 m wysokości i ok. 800 m długości. Znajduje się w Małych Pieninach. Jego nazwa pochodzi od ruskiego słowa homoła, gomoła, które oznacza obły – co związane jest z kształtem doliny.
Wąwóz uważany jest za jeden z piękniejszych w Polsce, jego dnem płynie potok Kamionka tworząca atrakcyjne kaskady. jest atrakcyjny o każdej porze roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Znajdź nas

Adres
ul. Główna 163
34-460 Szczawnica

Tel: 518 067 567
email: noclegi@magiagor.pl

www.magiagor.pl

 

O Nas

Apartamenty Magia Gór to miejsce stworzone dla miłośników przyrody i górskich wędrówek. Znajduje się tuż przy brzegu Dunajca, nieopodal Pienińskiego Parku Narodowego, którego panoramę można podziwiać z niektórych balkonów i tarasów. Istniejemy od 2019 roku, rozwijamy się i planujemy ciągle iść do góry, bo bez chodzenia w góry nie potrafimy funkcjonować.